Składniki:
-ok. 0,5 kg mąki pszennej
-100 ml ciepłej wody
-100 ml mleka
-ok.25-30 g drożdży
-szczypta soli
-1 łyżeczka cukru
-czosnek
-olej
-żółty ser
-majonez
Wykonanie:
Z drożdży,mleka,wody oraz cukru robimy rozczyn,mieszamy dokładnie i odstawiamy na chwilkę do wyrośnięcia.Mąkę wsypujemy do miski,dodajemy sól,łyżeczkę cukru oraz wyrośnięty rozczyn.
Wyrabiamy ciasto,przykrywamy miskę i także odstawiamy na chwilkę aby wyrosło.
Następnie wykładamy ciasto na stolnice,formujemy i kroimy na części wielkości gęsiego jaja.
Formujemy placki wielkości talerzyka śniadaniowego i kładziemy go na gorący olej. Smażymy na złoty kolor z obu stron.
Czosnek przeciskamy przez praskę,łączymy z odrobiną oleju.
Ciepły placek smarujemy cienko olejem z czosnkiem,majonezem,ketchupem i posypujemy żółtym serem.
Możemy kłaść na taki placek co nam pasuje np: podduszone pieczarki z cebulą,wędlinę itp....
Smacznego :D
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz