czwartek, 12 czerwca 2014

CZERWONA SURÓWKA

Składniki:

-3 papryczki czerwone-słodkie
-5 pomidorów
-1 puszka czerwonej fasolki
-pęczek rzodkiewek
-1 czerwona cebula (dziś użyłam białej)
-2 łyżki śmietany lub serka mascarpone
-przyprawy: sól morska,pieprz świeżo zmielony.

Wykonanie:

Warzywa myjemy,obieramy i kroimy.
Łączymy wszystkie składniki,przyprawiamy i gotowe.
Polecam,smacznego :D








wtorek, 10 czerwca 2014

ZIELONA SURÓWKA

Składniki:

-pół główki sałaty
-pół ogórka szklarniowego
-6 ogóreczków konserwowych
-szczypiorek (cały z cebulkami)
-1 puszka groszku konserwowego
-sól,pieprz,śmietana,koperek.

Wszystkie składniki łączymy,przyprawiamy i gotowe.
Smacznego :D







niedziela, 8 czerwca 2014

FILET Z KURCZAKA W CIEŚCIE +MIZERIA Z POMIDORÓW

Składniki:

-2 filety z kurczak
-olej do smażenia

Ciasto:

-1 jajo
-3 łyżki mąki
-3 łyżki mleka
-przyprawy (vegeta,pieprz czarny,pieprz cayenne,curry,słodka papryka,czosnek granulowany)

Wszystkie składniki na ciasto dokładnie mieszamy.Filety lekko rozbijamy,moczymy w gęstym cieście i smażymy na złoty kolor.

Dziś podane były z mizerią  z pomidorów,cebuli,pieprzem,solą oraz śmietaną.

Szybki i pyszny obiad.Smacznego.





sobota, 7 czerwca 2014

MOZZARELLA+POMIDORY+OLIWKI= :D

Składniki:

-mozzarella
-pomidory
-oliwki faszerowane pastą paprykową
-sól,pieprz,koperek lub pietruszka

SMACZNEGO :D




czwartek, 5 czerwca 2014

CIASTO BUDYNIOWE Z OWOCAMI

Składniki:

-5 jaj
-ok.1 szkl.cukru
-1 kostka masła lub margaryny (250g)
-1 szkl.mąki ziemniaczanej
-1 szkl.mąki pszennej
-1 szt.laski waniliowej
-cynamon do posypania jabłek
-2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
-ok.1 kg owoców ulubionych owoców (ja dałam jabłka)
-3  budynie (waniliowy pasuje najlepiej ,ale można użyć dowolny,ulubiony)
-800 ml  mleka (do przyrządzenia budyniu)

Wykonanie:

Budynie ugotować na mleku.Do mleka dodać ziarenka wanilii.
Jabłka obrać i pokroić na ćwiartki.
Miękkie masło utrzeć z cukrem.Ucierając dodawać po jednym jajku.
Mąki przesiewamy i łączymy z proszkiem do pieczenia.Następnie stopniowo dodajemy to do masy.
Całość dokładnie miksujemy.
Dno blachy, (w moim przypadku tortownica 26cm),wykładamy papierem do pieczenia,a boki smarujemy tłuszczem i obsypujemy bułką tartą lub kaszą manną.
Na dno blachy wylewamy połowę ciasta,układamy na to jabłka,posypujemy je cynamonem,następnie przykrywamy to budyniem i na wierzch wylewamy drugą część ciasta.
Wkładamy blachę do nagrzanego piekarnika /160 stopni/ i pieczemy ok.50 minut.
Po wystygnięciu ciasto posypujemy cukrem pudrem.
Pyszne,łatwe i zawsze modne ciasto. Polecam :D








SAŁATKA RYŻOWA Z WARZYWAMI

Składniki: /na dużą michę/

-2 woreczki ryżu (2x100g)
-1 konserwa mięsna (wieprzowina z szynką)- 300g
-1 papryka
-3 duże pory
-1 puszka ciecierzycy
-1 puszka fasolki czerwonej
-1 puszka kukurydzy
-ok.250g sera żółtego-tartego
-1 słoiczek majonezu (400g)

Wykonanie:

Ryż gotujemy i studzimy.Konserwę oraz paprykę kroimy w kostkę,pora w półksiężyce.Ciecierzycę,fasolkę oraz kukurydzę przesypujemy na sitko i płuczemy pod bieżącą wodą.
Wszystko składniki razem łączymy,dodajemy majonez i doprawiamy  do smaku (ja użyłam tylko czarnego pieprzu,soli w ogóle,gdyż konserwa mięsna i majonez były słone)
Sałatkę wkładamy do lodówki (na ok.1h) aby się dobrze "przegryzła" :D

Smacznego.











KULKI MIĘSNE W SOSIE POMIDOROWYM Z RYŻEM

Składniki:

Kulki:
-500 g mięsa mielonego-wieprzowego
-2 jaja
-bułka tarta
-2 ząbki czosnku
-przyprawy (do mięsa wieprzowego,vegeta,pieprz cayenne,słodka papryka,pietruszka,koperek)

Sos:
-2 cebule
-4 ząbki czosnku
-1 puszka pomidorów bez skórki
-ok.100 g przecieru pomidorowego
-1 łyżka serka mascarpone
-1 łyżka śmietany
-1 łyżeczka oregano i bazylii,pieprz cayenne,pieprz czarny

Wykonanie:

Mięso przekładany do miski,dodajemy jaja,bułkę tartą,przyprawy.Wszystko razem mieszamy i formujemy kulki.
Następnie robimy sos.Cebulę oraz czosnek szklimy na oleju,dodajemy pomidory z puszki,przyprawy oraz przecier pomidorowy.Dusimy to przez chwilkę.Na końcu dodajemy mascarpone i śmietanę.
Dodajemy kulki mięsne do sosu.Wszystko razem dusimy ok.30 minut.
Gotujemy ryż.

Smacznego :D








środa, 4 czerwca 2014

KREWETKOWE SPAGHETTI :D

Składniki:

-ok.500 g krewetek
-2 cebule
-4 ząbki czosnku
-1 puszka pomidorów bez skórki
-1 puszka ciecierzycy
-250 g pieczarek
-ok.100 g przecieru pomidorowego
-1 łyżka serka mascarpone
-ok.50 g masła
-przyprawy (pietruszka,vegeta,słodka papryka,pieprz czarny oraz cayenne)

-250 g makaronu spaghetti

Wykonanie:

Cebulę kroimy w piórka,czosnek wyciskamy przez praskę.
Podsmażamy to na maśle aż się składniki zeszklą.
Dodajemy krewetki (obrane,umyte) i całość lekko podsmażamy.
Następnie dodajemy pieczarki,pomidory,ciecierzycę oraz przyprawy.
Wszystko dokładnie mieszamy i dusimy ok.20 minut.
Dodajemy przecier pomidorowy oraz serek mascarpone.
Wszystko dokładnie mieszamy i zostawiamy na małym ogniu bez przykrycia (ok.20 minut)

Gotujemy makaron spaghetti.
Podajemy sos z makaronem.Można posypać na wierzchu parmezanem :)
Polecam.Smacznego :D