Składniki:
-biszkopty okrągłe lub podłużne (na 2 warstwy tortownicy -27cm)
-śmietanka 250 ml
-mascarpone 250 g
-4 łyżki cukru pudru
-likier Malibu (do nasączenia biszkoptów i do kremu)
-2 łyżki żelatyny (rozpuszczamy w 1/4 gorącej wody)
-wiórki kokosowe ok.200 g
Wykonanie:
Żelatynę rozpuszczamy w gorącej wodzie i studzimy.
Na suchej patelni prażymy wiórki kokosowe (ok.50 g na wierzch do dekoracji)
Śmietankę ubijamy ,dodajemy cukier puder, serek mascarpone oraz ostudzoną żelatynę.
Na końcu dodajemy wiórki kokosowe oraz ok.50 ml Malibu i mieszamy to wszystko łyżką.
Tortownice wykładamy folią aluminiową i układamy biszkopty które nasączamy Malibu.
Polową kremu przykrywamy biszkopty i układamy następną warstwę biszkoptów,które oczywiście dobrze skrapiamy Malibu :D
Następnie nakładamy drugą część kremu kokosowego.
Wierzch ciasta przykrywamy prażonymi wiórkami kokosowymi.
Wstawiamy do lodówki (najlepiej na całą noc)
Pyszny i łatwy deser,a jak smakujeeeeeeeeeeeeeee.Polecam :D
Witam wszystkich miłośników gotowania,eksperymentowania oraz dobrej zabawy w kuchni. Świat kulinarny ,to świat pełen inspiracji.
sobota, 31 maja 2014
środa, 28 maja 2014
SAŁATKA OWOCOWA
Składniki:
-1/2 świeżego ananasa
-1 pomarańcza
-1 jabłko
-4 łyżki jogurtu waniliowego
-łyżka płatków owsianych,siemienia lnianego oraz otrębów pszennych
Wykonanie:
Owoce kroimy i łączymy wszystko razem.
Smacznego.
-1/2 świeżego ananasa
-1 pomarańcza
-1 jabłko
-4 łyżki jogurtu waniliowego
-łyżka płatków owsianych,siemienia lnianego oraz otrębów pszennych
Wykonanie:
Owoce kroimy i łączymy wszystko razem.
Smacznego.
wtorek, 27 maja 2014
CHRUPIĄCE PLACKI ZIEMNIACZANE Z GULASZEM
Składniki na gulasz:
-400g mięsa wołowego
-1 duża cebula
-2 ząbki czosnku
-1 duża marchewka
-250g pieczarek
-2 łyżki śmietany
-4 serki topione (małe trójkąciki)
-przyprawy (vegeta,pieprz,papryka ostra,koperek suszony,przyprawa do mięsa wołowego)
Wykonanie:
Cebulę kroimy w piórka,czosnek wyciskamy przez praskę,podsmażamy to na oleju.Następnie dodajemy mięso,umyte,podsuszone i pokrojone w kostkę.Podlewamy to odrobiną wody.Marchewkę kroimy w talarki,pieczarki w plasterki i dodajemy to do duszącego się sosu.Przyprawiamy.Pod koniec duszenia dodajemy śmietanę i serki.
Wszystko dusimy do miękkości.
Składniki na placki:
-ok.1 kg ziemniaków
-1 duża cebula lub 2 małe
-2 jaja
-2 łyżki śmietany
-1 łyżka mąki (pszennej lub ziemniaczanej)
-2 ząbki czosnku
-przyprawy (vegeta,pieprz,koperek)
-olej do smażenia
Wykonanie:
Ziemniaki obieramy,myjemy i wkładamy do malaksera.Miksujemy na jednolita masę,następnie dodajemy resztę produktów i wszystko dokładnie mieszamy.
Gotową masę przelewamy na sito lub durszlak aby nieco wody odeszło.
Na patelnie wlewamy olej i smażymy placki na złotobrązowy kolor.
Smacznego :D
-400g mięsa wołowego
-1 duża cebula
-2 ząbki czosnku
-1 duża marchewka
-250g pieczarek
-2 łyżki śmietany
-4 serki topione (małe trójkąciki)
-przyprawy (vegeta,pieprz,papryka ostra,koperek suszony,przyprawa do mięsa wołowego)
Wykonanie:
Cebulę kroimy w piórka,czosnek wyciskamy przez praskę,podsmażamy to na oleju.Następnie dodajemy mięso,umyte,podsuszone i pokrojone w kostkę.Podlewamy to odrobiną wody.Marchewkę kroimy w talarki,pieczarki w plasterki i dodajemy to do duszącego się sosu.Przyprawiamy.Pod koniec duszenia dodajemy śmietanę i serki.
Wszystko dusimy do miękkości.
Składniki na placki:
-ok.1 kg ziemniaków
-1 duża cebula lub 2 małe
-2 jaja
-2 łyżki śmietany
-1 łyżka mąki (pszennej lub ziemniaczanej)
-2 ząbki czosnku
-przyprawy (vegeta,pieprz,koperek)
-olej do smażenia
Wykonanie:
Ziemniaki obieramy,myjemy i wkładamy do malaksera.Miksujemy na jednolita masę,następnie dodajemy resztę produktów i wszystko dokładnie mieszamy.
Gotową masę przelewamy na sito lub durszlak aby nieco wody odeszło.
Na patelnie wlewamy olej i smażymy placki na złotobrązowy kolor.
Smacznego :D
sobota, 17 maja 2014
SZYBKI OBIAD-KOTLET Z WOŁOWINY Z FASOLKĄ SZPARAGOWĄ
Składniki:
-kotlet wołowy,mrożony (99% mięsa)
-fasolka szparagowa-zielona (mrożona) ok.300 g
-1 łyżka vegety
-1 łyżka przyprawy do wołowiny
Wykonanie:
Fasolkę wrzucamy do garnka,zalewamy zimna wodą,dodajemy łyżkę vegety i gotujemy al dente.
Kotlet wcześniej rozmrażamy, doprawiamy i pieczemy w piekarniku ok.20 minut (180C )
-kotlet wołowy,mrożony (99% mięsa)
-fasolka szparagowa-zielona (mrożona) ok.300 g
-1 łyżka vegety
-1 łyżka przyprawy do wołowiny
Wykonanie:
Fasolkę wrzucamy do garnka,zalewamy zimna wodą,dodajemy łyżkę vegety i gotujemy al dente.
Kotlet wcześniej rozmrażamy, doprawiamy i pieczemy w piekarniku ok.20 minut (180C )
DESER JOGURTOWY STRACCIATELLA
Składniki:
-ok.700 g jogurtu stracciatella ( z kawałkami czekolady)
-250 ml śmietanki kremówki
-4 łyżki cukru pudru
-2 łyżki żelatyny
-biszkopty do wyłożenia dna naczynia szklanego
-1 duża puszka brzoskwiń
Wykonanie:
Żelatynę rozpuszczamy w 1/4 szklance gorącej wody.
Kremówkę ubijamy,a pod koniec dodajemy cukier puder.
Następnie partiami dodamy jogurt cały czas miksując.
Na koniec dodajemy ostudzoną żelatynę.
Naczynie szklane wykładamy biszkoptami,układamy na nie pokrojone w plasterki brzoskwinie.
Całość pokrywamy masą jogurtową i do lodówki ( najlepiej na całą noc )
Serdecznie polecam,pyszny i łatwy deser (zwłaszcza na ciepłe dni).
-ok.700 g jogurtu stracciatella ( z kawałkami czekolady)
-250 ml śmietanki kremówki
-4 łyżki cukru pudru
-2 łyżki żelatyny
-biszkopty do wyłożenia dna naczynia szklanego
-1 duża puszka brzoskwiń
Wykonanie:
Żelatynę rozpuszczamy w 1/4 szklance gorącej wody.
Kremówkę ubijamy,a pod koniec dodajemy cukier puder.
Następnie partiami dodamy jogurt cały czas miksując.
Na koniec dodajemy ostudzoną żelatynę.
Naczynie szklane wykładamy biszkoptami,układamy na nie pokrojone w plasterki brzoskwinie.
Całość pokrywamy masą jogurtową i do lodówki ( najlepiej na całą noc )
Serdecznie polecam,pyszny i łatwy deser (zwłaszcza na ciepłe dni).
czwartek, 15 maja 2014
SAŁATKA Z HOMAREM W SOSIE CZOSNKOWO-KOPERKOWYM
Składniki :
-1 homar mrożony
-1 sałata lodowa
-1 cebula
-1 marchew
-pół ogórka
-mała puszka kukurydzy
-5 pomidorków koktajlowych
-szczypiorek
Sos czosnkowo-koperkowy:
-3 łyżki majonezu
-1 łyżka jogurtu naturalnego
-2 ząbki czosnku
-pieprz świeżo zmielony
-łyżka koperku świeżego lub suszonego
Wykonanie:
Homara wcześniej rozmrażamy,moczymy w osolonej,ciepłej wodzie ok.1,5h.
Następnie wyciągamy z korpusu oraz szczypiec mięsko.
Wszystkie składniki ze sobą łączymy i mieszamy.
Sałatka gotowa :D
-1 homar mrożony
-1 sałata lodowa
-1 cebula
-1 marchew
-pół ogórka
-mała puszka kukurydzy
-5 pomidorków koktajlowych
-szczypiorek
Sos czosnkowo-koperkowy:
-3 łyżki majonezu
-1 łyżka jogurtu naturalnego
-2 ząbki czosnku
-pieprz świeżo zmielony
-łyżka koperku świeżego lub suszonego
Wykonanie:
Homara wcześniej rozmrażamy,moczymy w osolonej,ciepłej wodzie ok.1,5h.
Następnie wyciągamy z korpusu oraz szczypiec mięsko.
Wszystkie składniki ze sobą łączymy i mieszamy.
Sałatka gotowa :D
środa, 14 maja 2014
ROŻKI Z WRAPÓW
Składniki na 4 wrapy:
-1 cebula
-4 pomidorki
-pół ogórka
-szczypiorek
-4 liście sałaty lodowej
-4 plasterki sera żółtego
-8 parówek
-mała puszka kukurydzy
-4 jaja na twardo
Sos czosnkowy:
-3 łyżki majonezu+1 łyżka jogurtu naturalnego
-pieprz świeżo kręcony
-łyżka koperki i pietruszki suszonej
-2 ząbki czosnku
Wszystkie składniki sosu mieszamy i odstawiamy na ok.15 minut.
Wrapy,każdy po kolei, wkładamy do kuchenki mikrofalowej na ok.1 minutę.
Następnie każdy wrap smarujemy sosem czosnkowym i wkładamy do niego przygotowane składniki.
Zawijamy i jemy.Smacznego.
Polecam ,pyszna i szybka przekąska,kolacja lub przystawka.
W takiego wrapa możemy zawinąć dowolne ulubione składniki.
-1 cebula
-4 pomidorki
-pół ogórka
-szczypiorek
-4 liście sałaty lodowej
-4 plasterki sera żółtego
-8 parówek
-mała puszka kukurydzy
-4 jaja na twardo
Sos czosnkowy:
-3 łyżki majonezu+1 łyżka jogurtu naturalnego
-pieprz świeżo kręcony
-łyżka koperki i pietruszki suszonej
-2 ząbki czosnku
Wszystkie składniki sosu mieszamy i odstawiamy na ok.15 minut.
Wrapy,każdy po kolei, wkładamy do kuchenki mikrofalowej na ok.1 minutę.
Następnie każdy wrap smarujemy sosem czosnkowym i wkładamy do niego przygotowane składniki.
Zawijamy i jemy.Smacznego.
Polecam ,pyszna i szybka przekąska,kolacja lub przystawka.
W takiego wrapa możemy zawinąć dowolne ulubione składniki.
niedziela, 11 maja 2014
PAPRYKOWY BIGOS
Składniki na duży garnek:
-3 filety z kurczaka
-3 cebule
-4 ząbki czosnku
-przecier pomidorowy (ok.100g)
-1 puszka pomidorów bez skórki
-1 puszka fasolki czerwonej
-mała puszka kukurydzy
-pieczarki (500g)
-3 marchewki
-1 kg ziemniaków (baby)
-900g papryki mrożonej (w trzech kolorach)
-przyprawy (vegeta,pieprz,hot chilli,pietruszka i koperek suszony,pieprz cayenne,carry)
-olej do smażenia
Wykonanie:
Cebulę kroimy w piórka,czosnek wyciskamy przez praskę,szklimy to w garnku na oleju.
Dodajemy pokrojone filety w paseczki,doprawiamy i podsmażamy całość.
Następnie dodajemy pieczarki,paprykę,ziemniaki pokrojone w kostkę,pomidory,kukurydzę,fasolkę oraz marchew.
Na końcu dodajemy przecier pomidorowy,wszystko delikatnie mieszamy i dusimy pod przykryciem do miękkości składników.
Typowe danie jednogarnkowe :D
Danie bardzo szybkie,łatwe,smaczne oraz wydajne.
Polecam gorąco jako obiad lub ciepłe danie na imprezę.
-3 filety z kurczaka
-3 cebule
-4 ząbki czosnku
-przecier pomidorowy (ok.100g)
-1 puszka pomidorów bez skórki
-1 puszka fasolki czerwonej
-mała puszka kukurydzy
-pieczarki (500g)
-3 marchewki
-1 kg ziemniaków (baby)
-900g papryki mrożonej (w trzech kolorach)
-przyprawy (vegeta,pieprz,hot chilli,pietruszka i koperek suszony,pieprz cayenne,carry)
-olej do smażenia
Wykonanie:
Cebulę kroimy w piórka,czosnek wyciskamy przez praskę,szklimy to w garnku na oleju.
Dodajemy pokrojone filety w paseczki,doprawiamy i podsmażamy całość.
Następnie dodajemy pieczarki,paprykę,ziemniaki pokrojone w kostkę,pomidory,kukurydzę,fasolkę oraz marchew.
Na końcu dodajemy przecier pomidorowy,wszystko delikatnie mieszamy i dusimy pod przykryciem do miękkości składników.
Typowe danie jednogarnkowe :D
Danie bardzo szybkie,łatwe,smaczne oraz wydajne.
Polecam gorąco jako obiad lub ciepłe danie na imprezę.
sobota, 10 maja 2014
DESER BEZOWY PAVLOVA
Składniki:
Beza:
-6 białek
-1 szkl.cukru pudru
-1 łyżka skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
-1 łyżka soku z cytryny lub octu owocowego
Krem:
-250 ml śmietanki (kremówki)
-1 łyżka cukru pudru
-1 łyżka cukru waniliowego
Dekoracja:
Ulubione owoce.Polecam:truskawki,maliny,mandarynki,borówki.....
Płatki migdałowe,czekoladowe itp. :D
Wykonanie:
Białka ubijamy na sztywną pianę,dodajemy stopniowo cukier,miksujemy.
Następnie dodajemy skrobię i sok z cytryny.Wszystko razem miksujemy na gładką i lśniącą masę.
Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia i z masy białkowej formujemy koło lub prostokąt.
Wkładamy do nagrzanego piekarnika.
Pieczemy- (suszymy) w temp.ok.130C-1,5h.
Piekarnik lekko uchylamy i zostawiamy tam bezę do całkowitego wystygnięcia.
Ubijamy śmietankę,nakładamy na bezę i dekorujemy owocami i innymi dodatkami według uznania.
Polecam.Pyszny,łatwy,lekki i bardzo smaczny deser.
Beza:
-6 białek
-1 szkl.cukru pudru
-1 łyżka skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
-1 łyżka soku z cytryny lub octu owocowego
Krem:
-250 ml śmietanki (kremówki)
-1 łyżka cukru pudru
-1 łyżka cukru waniliowego
Dekoracja:
Ulubione owoce.Polecam:truskawki,maliny,mandarynki,borówki.....
Płatki migdałowe,czekoladowe itp. :D
Wykonanie:
Białka ubijamy na sztywną pianę,dodajemy stopniowo cukier,miksujemy.
Następnie dodajemy skrobię i sok z cytryny.Wszystko razem miksujemy na gładką i lśniącą masę.
Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia i z masy białkowej formujemy koło lub prostokąt.
Wkładamy do nagrzanego piekarnika.
Pieczemy- (suszymy) w temp.ok.130C-1,5h.
Piekarnik lekko uchylamy i zostawiamy tam bezę do całkowitego wystygnięcia.
Ubijamy śmietankę,nakładamy na bezę i dekorujemy owocami i innymi dodatkami według uznania.
Polecam.Pyszny,łatwy,lekki i bardzo smaczny deser.
wtorek, 6 maja 2014
CIASTO O SMAKU RAFAELLO NA BISZKOPCIE
Biszkopt pieczemy wg przepisy "PUCHATY"BISZKOPT.
Krem identyczny jak w przepisie "SMAK RAFAELLO NA KRAKERSACH".
OBA PRZEPISY DOSTĘPNE NA BLOGU :D
POLECAM :D
Krem identyczny jak w przepisie "SMAK RAFAELLO NA KRAKERSACH".
OBA PRZEPISY DOSTĘPNE NA BLOGU :D
POLECAM :D
FASZEROWANE ROLADKI Z KURCZAKA
Składniki:
-3 piersi z kurczaka
-250g pieczarek
-300g mrożonego szpinaku
-1 cebula
-4 ząbki czosnku
-3 serki topione (małe trójkąciki)
-przyprawy (vegeta,pierz cayenne )
Wykonanie:
Cebulę oraz pieczarki kroimy,podsmażamy na małej ilości oleju (2 łyżki),dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę oraz szpinak.
Następnie dodajemy przyprawy oraz serek topiony.
Dusimy całość ok.15 minut.
Piersi z kurczaka rozbijamy na cienki kotlet i nakładamy farsz.
Zawijamy,układamy w naczyniu żaroodpornym i zapiekamy w piekarniku ok.20 minut-180C.
Smacznego :D
-3 piersi z kurczaka
-250g pieczarek
-300g mrożonego szpinaku
-1 cebula
-4 ząbki czosnku
-3 serki topione (małe trójkąciki)
-przyprawy (vegeta,pierz cayenne )
Wykonanie:
Cebulę oraz pieczarki kroimy,podsmażamy na małej ilości oleju (2 łyżki),dodajemy czosnek przeciśnięty przez praskę oraz szpinak.
Następnie dodajemy przyprawy oraz serek topiony.
Dusimy całość ok.15 minut.
Piersi z kurczaka rozbijamy na cienki kotlet i nakładamy farsz.
Zawijamy,układamy w naczyniu żaroodpornym i zapiekamy w piekarniku ok.20 minut-180C.
Smacznego :D
poniedziałek, 5 maja 2014
SURÓWKA WIOSENNA
Składniki:
-pół główki sałaty
-3 pomidory
-pół ogórka
-pęczek rzodkiewek
-pół cebuli
-1 łyżka suszonego koperku
-2 łyżki śmietany
-pieprz,sól
Wykonanie:
Wszystkie składniki łączymy i przyprawiamy do smaku.
-pół główki sałaty
-3 pomidory
-pół ogórka
-pęczek rzodkiewek
-pół cebuli
-1 łyżka suszonego koperku
-2 łyżki śmietany
-pieprz,sól
Wykonanie:
Wszystkie składniki łączymy i przyprawiamy do smaku.
sobota, 3 maja 2014
"PUCHATY" BISZKOPT
Składniki:
-6 jaj
-1/2 szkl.cukru
-3/4 szkl. mąki (pszennej lub tortowej)
-1/4 szkl.ziemniaczanej
-1/4 gorącej wody
Wykonanie:
Oddzielamy białka od żółtek.Białka ubijamy na sztywno.
Następnie ucieramy żółtka z cukrem oraz dodajemy gorącą wodę.
Łączymy ostrożnie białka z żółtkami oraz z mąkami.Delikatnie mieszamy wszystko łyżką.
Wlewamy do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia (samo dno),boki niczym nie smarujemy.
Pieczemy ok.40 minut (180C). (piekarnik nagrzany ,góra-dół,bez termoobiegu)
Po upieczeniu ciasta opuszczamy go pionowo z odległości ok.50cm w dól (na podłogę lub stół).
Biszkopt w ten sposób będzie wyrównany i nie osiądzie :D
Zawsze wychodzi !!! :D
-6 jaj
-1/2 szkl.cukru
-3/4 szkl. mąki (pszennej lub tortowej)
-1/4 szkl.ziemniaczanej
-1/4 gorącej wody
Wykonanie:
Oddzielamy białka od żółtek.Białka ubijamy na sztywno.
Następnie ucieramy żółtka z cukrem oraz dodajemy gorącą wodę.
Łączymy ostrożnie białka z żółtkami oraz z mąkami.Delikatnie mieszamy wszystko łyżką.
Wlewamy do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia (samo dno),boki niczym nie smarujemy.
Pieczemy ok.40 minut (180C). (piekarnik nagrzany ,góra-dół,bez termoobiegu)
Po upieczeniu ciasta opuszczamy go pionowo z odległości ok.50cm w dól (na podłogę lub stół).
Biszkopt w ten sposób będzie wyrównany i nie osiądzie :D
Zawsze wychodzi !!! :D
ŚLIWKOWE SAKIEWKI
Składniki:
-1 op.ciasta francuskiego
-4 śliwki ( jedna połówka śliwki na 1 sakiewkę)
-1 białko
-łyżeczka cynamonu i cukru
Wykonanie:
Ciasto wyjmujemy z opakowania ,tniemy na równe kwadraty (mi wyszło 8 szt.)
Na każdy kwadracik kładziemy połówkę śliwki (otworkiem do góry) i posypujemy je cukrem i cynamonem.Zamykamy każdy kwadracik jak sakiewkę (łączymy 4 wierzchołki razem).
Kładziemy ja na blachę wyłożoną papierem i do pieczenia.Smarujemy rozmąconym białkiem.
Pieczemy ok.25 minut (180C).
Prosta,szybka i smaczna słodka przekąska.Polecam,smacznego :D
Sakiewki takie można robić z innymi ulubionymi owocami
lub w innej wersji jako przekąski,np. ze szpinakiem,cebulką i pieczarkami,z krewetkami,z szynka i z żółtym serem ...........
-1 op.ciasta francuskiego
-4 śliwki ( jedna połówka śliwki na 1 sakiewkę)
-1 białko
-łyżeczka cynamonu i cukru
Wykonanie:
Ciasto wyjmujemy z opakowania ,tniemy na równe kwadraty (mi wyszło 8 szt.)
Na każdy kwadracik kładziemy połówkę śliwki (otworkiem do góry) i posypujemy je cukrem i cynamonem.Zamykamy każdy kwadracik jak sakiewkę (łączymy 4 wierzchołki razem).
Kładziemy ja na blachę wyłożoną papierem i do pieczenia.Smarujemy rozmąconym białkiem.
Pieczemy ok.25 minut (180C).
Prosta,szybka i smaczna słodka przekąska.Polecam,smacznego :D
Sakiewki takie można robić z innymi ulubionymi owocami
lub w innej wersji jako przekąski,np. ze szpinakiem,cebulką i pieczarkami,z krewetkami,z szynka i z żółtym serem ...........
SMAK RAFAELLO NA KRAKRESACH
Składniki:
-2 opakowania krakersów
-3x100g wiórków kokosowych
-4 żółtka
-1 masło
-3/4 l mleka
-1 cukier waniliowy
-3 łyżki mąki pszennej
-3 łyżki mąki ziemniaczanej
-1 szkl.cukru
-1 op.płatków migdałowych
Wykonanie:
Żółtka ucieramy z 1/2 szkl.cukru+cukier waniliowy.Dodajemy mleko (1/4 l)+mąki.
Zagotowujemy 1/2 l mleka+ 1/2 szkl.cukru,na wolnym ogniu.
Następnie do mleka dodajemy przygotowaną masę i mieszamy aż wszystko zgęstnieje.
Studzimy masę.W tym czasie na suchej patelni prażymy płatki migdałowe oraz kokos.
Masło rozcieramy mikserem i stopniowo dodajemy ostudzoną masę + wiórki kokosowe (1 i 1/2 paczki).
Naczynie wykładamy krakersami,następnie wkładamy na nią połowę masy,posypujemy płatkami migdałowymi.Teraz układamy następna warstwę z krakersów ,a na nią pozostała masę +uprażone wiórki kokosowe i płatki migdałowe.
Całość wkładamy do lodówki na ok.2 h.Najlepiej smakuje na drugi dzień,jak krakersy zmiękną :D
Zamiast na krakersach,możemy upiec biszkopt i przełożyć nim masę.
-2 opakowania krakersów
-3x100g wiórków kokosowych
-4 żółtka
-1 masło
-3/4 l mleka
-1 cukier waniliowy
-3 łyżki mąki pszennej
-3 łyżki mąki ziemniaczanej
-1 szkl.cukru
-1 op.płatków migdałowych
Wykonanie:
Żółtka ucieramy z 1/2 szkl.cukru+cukier waniliowy.Dodajemy mleko (1/4 l)+mąki.
Zagotowujemy 1/2 l mleka+ 1/2 szkl.cukru,na wolnym ogniu.
Następnie do mleka dodajemy przygotowaną masę i mieszamy aż wszystko zgęstnieje.
Studzimy masę.W tym czasie na suchej patelni prażymy płatki migdałowe oraz kokos.
Masło rozcieramy mikserem i stopniowo dodajemy ostudzoną masę + wiórki kokosowe (1 i 1/2 paczki).
Naczynie wykładamy krakersami,następnie wkładamy na nią połowę masy,posypujemy płatkami migdałowymi.Teraz układamy następna warstwę z krakersów ,a na nią pozostała masę +uprażone wiórki kokosowe i płatki migdałowe.
Całość wkładamy do lodówki na ok.2 h.Najlepiej smakuje na drugi dzień,jak krakersy zmiękną :D
Zamiast na krakersach,możemy upiec biszkopt i przełożyć nim masę.
Subskrybuj:
Posty (Atom)








