Składniki:
Beza:
-6 białek
-1 szkl.cukru pudru
-1 łyżka skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
-1 łyżka soku z cytryny lub octu owocowego
Krem:
-250 ml śmietanki (kremówki)
-1 łyżka cukru pudru
-1 łyżka cukru waniliowego
Dekoracja:
Ulubione owoce.Polecam:truskawki,maliny,mandarynki,borówki.....
Płatki migdałowe,czekoladowe itp. :D
Wykonanie:
Białka ubijamy na sztywną pianę,dodajemy stopniowo cukier,miksujemy.
Następnie dodajemy skrobię i sok z cytryny.Wszystko razem miksujemy na gładką i lśniącą masę.
Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia i z masy białkowej formujemy koło lub prostokąt.
Wkładamy do nagrzanego piekarnika.
Pieczemy- (suszymy) w temp.ok.130C-1,5h.
Piekarnik lekko uchylamy i zostawiamy tam bezę do całkowitego wystygnięcia.
Ubijamy śmietankę,nakładamy na bezę i dekorujemy owocami i innymi dodatkami według uznania.
Polecam.Pyszny,łatwy,lekki i bardzo smaczny deser.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz