Składniki:
-ok.700 g jogurtu stracciatella ( z kawałkami czekolady)
-250 ml śmietanki kremówki
-4 łyżki cukru pudru
-2 łyżki żelatyny
-biszkopty do wyłożenia dna naczynia szklanego
-1 duża puszka brzoskwiń
Wykonanie:
Żelatynę rozpuszczamy w 1/4 szklance gorącej wody.
Kremówkę ubijamy,a pod koniec dodajemy cukier puder.
Następnie partiami dodamy jogurt cały czas miksując.
Na koniec dodajemy ostudzoną żelatynę.
Naczynie szklane wykładamy biszkoptami,układamy na nie pokrojone w plasterki brzoskwinie.
Całość pokrywamy masą jogurtową i do lodówki ( najlepiej na całą noc )
Serdecznie polecam,pyszny i łatwy deser (zwłaszcza na ciepłe dni).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz