Składniki:
Spód: kruche ciasto:
-2 szkl.mąki
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-1/2 szkl.cukru lub cukru pudru
-125g masła lub margaryny
-2 łyżki śmietany
-2 całe jaja+ 2 żółtka (jeśli chcemy ciasto bardzo kruche,dajemy tylko 4 żółtka)
Masa makowa:
-1 puszka gotowej masy makowej
-4 łyżki miodu
-ok.200g orzechów włoskich
-ok.100g rodzynek
ps: (dodajemy ulubione bakalie ,w gotowej masie z puszki jest ich niewiele)
Ciasto kruche wyrabiamy na stolnicy ,formujemy kulę i schładzamy w lodówce ok.30 minut.
Masę makową przekładamy do miski ,dodajemy miód,orzechy(posiekane) ,ulubione bakalie oraz rozmącone 2 białka.Całość mieszamy.
Ciasto rozwałkowujemy na wielkość formy + zostawiamy troszkę ciasta na paski na wierzch.
Wykładamy ciastem formę,nakłuwamy widelcem i podpiekamy (15 minut-180C).
Gdy ciasto lekko ostygnie,nakładamy masę makową,dekorujemy wierzch paskami z ciasta.
Całość pieczemy ok.40 minut -180C.
Smacznego :D
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz