Składniki: (na ok.60 średnich pierogów)
Ciasto:
-ok.700 g mąki pszennej
-szczypta soli
-gorąca woda do zalania mąki ( ok.2 szkl)
Farsz:
-ugotowane i obrane mięso z połowy kury
-ok.200 g suszonych grzybów leśnych
-3 średnie cebule
-przyprawy (sól,pieprz,vegeta)
Wykonanie:
Najpierw robimy farsz.Grzyby suszone zalewamy zimna wodą i gotujemy.Cebulę kroimy,podsmażamy na oliwie na patelni.Do niewielkiego rondelka wkładamy cebulę,pokrojone grzyby i chwilkę razem dusimy.Mięso z kury+cebula+grzyby przepuszczamy przez maszynkę do mielenia.Zmielony farsz doprawiamy do smaku.
Następnie zabieramy się za ciasto.Na stolnice wsypujemy mąkę,solimy ją i zalewamy wrzątkiem.
Chwilkę odczekamy aby się nie poparzyć i zagniatamy ciasto.
Rozwałkowujemy część na cienki placek i szklanką wycinamy kółeczka.
Następnie na każde kółeczko nakładamy odpowiednią ilość farszu i lepimy pierożki.
Nastawiamy wodę na pierogi,solimy ją i zagotowujemy.Do wrzątku wrzucamy pierożki, czekamy aż wypłyną i gotujemy je chwilkę aż będą miękkie.Smacznego :D