Składniki:
-2 szkl.mąki pszennej
-2 łyżeczki proszku do pieczenie
-1/2 szkl.cukru
-1 op.cukru waniliowego
-3 łyżki cukru pudru
-125 g margaryny
-2 łyżki jogurtu greckiego
-4 jaja
-ok.1 kg śliwek
Wykonanie:
Białka oddzielamy od żółtek.
Mąkę przesiewamy na stolnicę,dodajemy proszek do pieczenia,cukier+cukier waniliowy,4 żółtka,miękką margarynę oraz jogurt.
Wszystkie składniki zagniatamy,dzielimy na 2 części.
Jedną wkładamy do lodówki (na ok.30 minut),a drugą do zamrażarki (na ok.1h).
Schłodzone ciasto rozwałkowujemy i kładziemy na blachę o średnicy 26x36 cm,posmarowaną tłuszczem i obsypaną bułką tarta.Ciasto nakłuwamy widelcem.Następnie układamy na nie śliwki,wcześniej umyte i pozbawione pestek.Śliwki posypujemy cukrem oraz cynamonem.
Z białek ubijamy sztywną pianę dodając szczyptę soli i na koniec cukier puder.Białka powinny być gładkie i lśniące.Pianą tą przykrywamy śliwki i na sam koniec trzemy lub skubiemy drugą część ciasta ,która była w zamrażalniku.
Wkładamy ciasto do rozgrzanego piekarnika (180C) na ok.40 minut.
Smacznego :D
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz