Składniki:
Ciasto:
-1 szkl.wody
-1/3 kostki masła (ok.130g)
-1 szkl.mąki pszennej
-5 jaj
-szczypta proszku do pieczenia
Wykonanie:
Wodę+masło zagotowujemy,dodajemy mąkę i mieszamy na gładką masę.Do ostudzonej masy dodajemy jaja i miksujemy na szybkich obrotach ok.5 minut .
Ciasto dzielimy na 2 części.Pieczemy na dwóch blachach,wysmarowanych tłuszczem i obsypanych mąką.(200C-20 minut+150C-10 minut)
Krem:
-500 ml mleka
-2 łyżki mąki pszennej
-2-3 łyżki mąki ziemniaczanej
-1/2 szkl.cukru
-200 g masła
Wykonanie:
Mleko podgrzewamy,dodajemy obie mąki+cukier.Studzimy masę.Miękkie masło rozcieramy mikserem i stopniowo dodajemy wystudzoną masę.Miksujemy całość na gładko.
Smacznego :D
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz