Składniki:
-5 jaj
-1 szkl.cukru
-1 kosta masła lub margaryny (250g)
-1 szkl.mąki pszennej
-1 szkl.mąki ziemniaczanej
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-ok.1/2 kg świeżych jagód (mogą być też mrożone)
-3 budynie na 3/4 litra mleka
-1 cukier waniliowy
Wykonanie:
Najpierw gotujemy budynie.Oddzielamy białka od żółtek.
Następnie miękką margarynę ucieramy z cukrem+waniliowy.Dodajemy po jednym żółtku i dokładnie miksujemy.Obie mąki mieszamy ,dodajemy proszek do pieczenia i dodajemy stopniowo do masy.
Ubijamy na sztywno białka i ostrożnie łączymy z ciastem.
Na wysmarowaną tłuszczem blachę i posypaną kaszą manną wlewamy połowę ciasta,następnie kładziemy na ciasto jagody lekko posypane mąką ,następnie kładziemy na jagody przestudzony budyń i na sam koniec drugą połowę ciasta.
Wkładamy do rozgrzanego piekarnika na ok.50 minut (180C) góra-dół
Smacznego :D
Po wystudzeniu ciasta posypujemy je cukrem pudrem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz