piątek, 15 sierpnia 2014

GOŁĄBKI + SOS POMIDOROWY :D

Składniki:

-1 średnia biała kapusta

Farsz:
-ok.700g karkówki- mielonej
-ok.1 szkl.ryżu
-2 cebule
-1 jajo
-przyprawy (vegeta,pieprz,papryka słodka,sól

Sos pomidorowy:

-7 średnich pomidorów
-1 cebula
-4 ząbki czosnku
-przyprawy (vegeta,pieprz,papryka słodka,sól)

Wykonanie:

Kapustę wkładamy do gara,zalewamy zimną wodą,solimy i chwilkę gotujemy aby liście zmiękły.
Do dużej miski wkładamy zmielone mięso + zeszkloną cebulkę +lekko ugotowany ryż (na bulionie)+przyprawy+jajo.Wszystko razem łączymy (rękoma oczywiście) :D
W między czasie robimy sos pomidorowy.Pomidory zalewamy wrzątkiem,a następnie zdejmujemy z nich skórkę.Cebulę kroimy,podsmażamy w rondelku,dodajemy pokrojony czosnek+przyprawy.Gdy to się lekko poddusi dodajemy pomidory pokrojone w mniejsze części.Następnie wszystko razem blendujemy,mieszamy ,przyprawiamy do smaku i dusimy.
Gdy kapusta (liście ) będą gotowe,wkładamy w nie farsz,zawijamy,układamy w garnku i zalewamy bulionem.Dusimy całość na małym ogniu.(ok.30 minut).
Życzę smacznego :D













Brak komentarzy:

Prześlij komentarz