Składniki:
-2 opakowania krakersów
-3x100g wiórków kokosowych
-4 żółtka
-1 masło
-3/4 l mleka
-1 cukier waniliowy
-3 łyżki mąki pszennej
-3 łyżki mąki ziemniaczanej
-1 szkl.cukru
-1 op.płatków migdałowych
Wykonanie:
Żółtka ucieramy z 1/2 szkl.cukru+cukier waniliowy.Dodajemy mleko (1/4 l)+mąki.
Zagotowujemy 1/2 l mleka+ 1/2 szkl.cukru,na wolnym ogniu.
Następnie do mleka dodajemy przygotowaną masę i mieszamy aż wszystko zgęstnieje.
Studzimy masę.W tym czasie na suchej patelni prażymy płatki migdałowe oraz kokos.
Masło rozcieramy mikserem i stopniowo dodajemy ostudzoną masę + wiórki kokosowe (1 i 1/2 paczki).
Naczynie wykładamy krakersami,następnie wkładamy na nią połowę masy,posypujemy płatkami migdałowymi.Teraz układamy następna warstwę z krakersów ,a na nią pozostała masę +uprażone wiórki kokosowe i płatki migdałowe.
Całość wkładamy do lodówki na ok.2 h.Najlepiej smakuje na drugi dzień,jak krakersy zmiękną :D
Zamiast na krakersach,możemy upiec biszkopt i przełożyć nim masę.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz