Składniki: /na dużą michę/
-2 woreczki ryżu (2x100g)
-1 konserwa mięsna (wieprzowina z szynką)- 300g
-1 papryka
-3 duże pory
-1 puszka ciecierzycy
-1 puszka fasolki czerwonej
-1 puszka kukurydzy
-ok.250g sera żółtego-tartego
-1 słoiczek majonezu (400g)
Wykonanie:
Ryż gotujemy i studzimy.Konserwę oraz paprykę kroimy w kostkę,pora w półksiężyce.Ciecierzycę,fasolkę oraz kukurydzę przesypujemy na sitko i płuczemy pod bieżącą wodą.
Wszystko składniki razem łączymy,dodajemy majonez i doprawiamy do smaku (ja użyłam tylko czarnego pieprzu,soli w ogóle,gdyż konserwa mięsna i majonez były słone)
Sałatkę wkładamy do lodówki (na ok.1h) aby się dobrze "przegryzła" :D
Smacznego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz