czwartek, 5 czerwca 2014

CIASTO BUDYNIOWE Z OWOCAMI

Składniki:

-5 jaj
-ok.1 szkl.cukru
-1 kostka masła lub margaryny (250g)
-1 szkl.mąki ziemniaczanej
-1 szkl.mąki pszennej
-1 szt.laski waniliowej
-cynamon do posypania jabłek
-2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
-ok.1 kg owoców ulubionych owoców (ja dałam jabłka)
-3  budynie (waniliowy pasuje najlepiej ,ale można użyć dowolny,ulubiony)
-800 ml  mleka (do przyrządzenia budyniu)

Wykonanie:

Budynie ugotować na mleku.Do mleka dodać ziarenka wanilii.
Jabłka obrać i pokroić na ćwiartki.
Miękkie masło utrzeć z cukrem.Ucierając dodawać po jednym jajku.
Mąki przesiewamy i łączymy z proszkiem do pieczenia.Następnie stopniowo dodajemy to do masy.
Całość dokładnie miksujemy.
Dno blachy, (w moim przypadku tortownica 26cm),wykładamy papierem do pieczenia,a boki smarujemy tłuszczem i obsypujemy bułką tartą lub kaszą manną.
Na dno blachy wylewamy połowę ciasta,układamy na to jabłka,posypujemy je cynamonem,następnie przykrywamy to budyniem i na wierzch wylewamy drugą część ciasta.
Wkładamy blachę do nagrzanego piekarnika /160 stopni/ i pieczemy ok.50 minut.
Po wystygnięciu ciasto posypujemy cukrem pudrem.
Pyszne,łatwe i zawsze modne ciasto. Polecam :D








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz