poniedziałek, 28 kwietnia 2014

DOMOWE BUŁECZKI-DROŻDŻOWE

Składniki:

-500g mąki
-300ml letniej wody+2,5d drożdży +1 łyżeczka miodu (rozpuszczamy)
-1 łyżeczka soli
-otręby lub inne ziarenka(dynia,słonecznik itp.)
-zioła (ja dodałam suszoną pietruszkę,koperek,paprykę,czosnek w proszku)

Wykonanie:

Do mąki dodajemy sól,otręby lub inne ziarna,mieszamy i łączymy z rozrobionymi drożdżami+pozostała woda.
Wyrabiamy ciasto.Jak nam wyjdzie za gęste dodajemy troszkę wody.
Ciasto zostawiamy pod przykryciem do wyrośnięcia (ok.30 minut),lub wsadzamy do kuchenki mikrofalowej na 2 minuty (moc 250W)

Następnie ciasto dzielimy na 8 części.
Formujemy okrągłe bułeczki,kładziemy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia,spłaszczamy je delikatnie i nacinamy nożem.Wierzch bułeczek smarujemy białkiem lub mlekiem i posypujemy ziarenkami (wg.uznania).
Wkładamy do zimnego piekarnika na ok.25 minut (200C).





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz