Składniki:
-1/2 kostki margaryny lub masła (125g)
-1,5 szklanki mąki (250g)
-1 jajko
-1 łyżka śmietany
-1/2 łyżeczki soli
-przyprawy do ciasta według uznania (koperek ,pietruszka suszona,papryka,bazylia,oregano.. itp.)
-200g boczku wędzonego (cieniutkie plasterki)
-1 białko do smarowania ślimaczków
Wykonanie:
Z podanych składników zagniatamy ciasto i schładzamy w lodówce ok.30 minut.
Następnie wałkujemy ciasto na cienki placek ok.1 cm i kładziemy na nie pokrojony bardzo cieniutko boczek.Wciskamy ten boczek delikatnie w ciasto i wałkujemy je.
Ciasto tniemy na cienkie paseczki ok.1 cm i długości 25-30 cm.
A następnie każdy pasek zwijamy jak ślimaczka ,boczkiem do środka.
Gotowe ślimaczki układamy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia,lekko przyciskając.
Smarujemy przekąski rozbitym białkiem.
Pieczemy ok.20 minut w rozgrzanym piekarniku do ok.180 C ( z termoobiegiem).
Pyszna przekąska ,bardzo polecam.Smacznego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz