poniedziałek, 28 kwietnia 2014

ORZECHOWE SZALEŃSTWO

Składnik na ciasto:

-250g masła
-1,5 szkl.mąki
-5 łyżek mleka
-100g cukru
-4 jaja
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-300g orzechów włoskich

Składniki na 2 polewy do wyboru :)

1) jedna tabliczka gorzkiej czekolady+1/2 szkl.śmietanki (38%)
2) jedna tabliczka mlecznej czekolady +50g masła+50ml kremówki

Do rondelka wlewamy śmietankę lub masło,dodajemy czekoladę i rozpuszczamy w kąpieli wodnej.

Wykonanie ciasta:

Najpierw odkładamy sobie 12-14 połówek orzecha włoskiego do dekoracji.
Resztę orzechów siekamy na drobne kawałki.
Przesianą mąkę łączymy z proszkiem do pieczenia.Miękkie masło miksujemy z cukrem.
Dodajemy po jednym jajku i dalej miksujemy.
Następnie dodajemy mleko,mieszamy a na końcu wsypujemy orzechy i mieszamy całość łyżką.
Ciasto wlewamy do formy i pieczemy 45 minut (180C).








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz