sobota, 3 maja 2014

SERNIK Z PIANKĄ NA CIEMNYM SPODZIE

Składniki:

Ciasto: 

-100g cukru
-1 jajo
-1/2 kostki masła lub margaryny
-1 szkl.mąki
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-3 łyżki kakao
-szczypta soli

Masa serowa:

-1 kg sera ( z wiaderka)
-1/2 szkl.cukru
-1/2 szkl.oleju
-1 cukier waniliowy
-2 budynie (śmietankowy lub waniliowy)
-2 całe jaja + 4 żółtka
-1/2 l mleka

Pianka na wierzch:

-4 białka
-1/2 szkl.cukru pudru


Wykonanie:

Ciasto zagniatamy,wstawiamy do lodówki (ok.30 minut).Następnie wykładamy nim tortownicę i zapiekamy ok.20 minut (180C).
Olej rozcieramy z cukrem,dodajemy ser,jaja,żółtka,cukier oraz budynie z zimnym mlekiem.
Masę wlewamy(będzie bardzo rzadka!!!) ostrożnie na wystudzone,podpieczone ciasto.
Pieczemy całość ok.40 minut (160C).
Ubijamy pianę,wkładamy na sernik i pieczemy jeszcze 20 minut.
Prosty i pyszny sernik,który zawsze wychodzi. Smacznego:D







1 komentarz:

  1. Oj tak sernik pycha:) tylko ja robię na białym cieście lecz takie też wypróbuję:)

    OdpowiedzUsuń